Filmy pre teenagerov

 
LE MANS ´66

Žáner: Akčný I Dráma
Dĺžka: 153 min

V roku 1959 je Carroll Shelby na obsolútnom vrchole, vyhral najťažší automobilový závod na svete 24 hodín Le Mans. Po najväčšom triumfe nezdolného Texasana ale príde zdrcujúca rana – lekári zistia, že má srdečnú vadu, ktorá mu nedovoľuje ďalej v závodení pokračovať. Shelby tak začne novú kariéru automobilového konštruktéra. Stane sa členom tímu, do ktorého patrí aj vynikajúci skúšobný jazdec a britský šampión Ken Miles.


 


TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD

Žáner: Akčný I Sci-Fi
Dĺžka: 135 min

Po dni zúčtovania prichádza nový deň. Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger sa vracajú vo svojich ikonických úlohách.


 

PARAZIT

Dĺžka: 132 min
Žáner: Komédia I Dráma I Thriller

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.


 

VODA ČO MA DRŽÍ NAD VODOU

Dĺžka: 73 min
Žáner: Biografia I Dráma I Hudobný

Film o najväčšej legende (česko)slovenskej poetickej scény - Jozefovi Urbanovi. Úsmevno - dramatický príbeh jedného z najväčších slovenských básnikov, predstaviteľa takzvanej stratenej generácie. Autora libreta k muzikálu Kráľ Dávid a mnohých známych piesňových textov, ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás, (Money Factor), Len s ňou (Miro Žbirka), ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou (Elán).


 

V prípade Vášho záujmu alebo akýchkoľvek otázok ohľadom školských predstavení môžete kontaktovať:

Cinema City Aupark
Email

Cinema City Polus
Email

Cinema City Eurovea
Email